Kdo se chce stát vlkem, musí se s ním sžít.

Vlk měsíce Únor 2015 Setkání se šamanem Zikkuratem

24. února 2015 v 14:40 | Anior |  RPG
Tento měsíc končí už 28. 2. a tak jsem se rozhodla dát vlka měsíce tři, čtyři dny před úplným koncem měsíce. Tentokrát jsem se na to těšila celý měsíc, protože, jak doufám, všichni napíšete a navíc, vymyslela jsem docela pěkné téma. Tady je:

Naše vlčí vesnice bude velmi poctěna! Kočvný šaman Zikkurat Nás navštíví! Musíme se postarat o velké zásoby jídla a velkou pohostinnost. Pokud budeme pohostinní hodně, může nás šaman obdarovat další silou magie! Je velice starý a moudrý, a jeho minulost je velmi složitá. Je mu 49 let, a se u nás, vlků, jen tak nevidí. Koukejte se k němu chovat slušně! Mimochodem okolo bodování, tomu, komu dám diplomek, dostane v každé ze schopností pět bodů navíc. Ostatní budu bodovat podle toho, co v příběhu dělají. Každý má právo na svou verzi, těším se na Vaše příběhy

Anior

Tady ještě jeho podoba:
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anior Anior | Web | 24. února 2015 v 18:00 | Reagovat

Tady máte můj příběh:

Anior, Leo a Duch přísně dohlíželi na pochod příprav. Leo sice moc ne, ale snažil se. Shinee si pochrupoval ve stanu, Doileage šla lovit a Ranma hlídkovala. Asi o hodinu později Doileage přitáhla statnou srnu. Leo Duch i Anior vše připravili a oslava mohla začít, protože Ranma se řítila neuvěřitelnou rychlostí, až jí šála vlála. Doběhla k nim a rychle začala: "Je necelou míli odsud! Máte vše hotovo?" Přikývli.

U měsíční skály se sešli na poradě. "Máme asi ještě hodinu, probereme si, co budeme říkat. Leo... Ty radši neříkej nic. Duchu, postarej se o to, aby se tu šaman měl dobře. Doileage, zkus mu lichotit. A Ranmo, ty mi když tak napomáhej nebo sem tam přitakej. Jako alfa téhle smečky musím mluvit nejvíc a to bych Vám určitě nepřála. Se Zikkuratem jsem se jednou jako prťavé vlče setkala. Má přísný a nevlídný pohled. Když se s ním však lépe seznámíte, uvidíte jak je milý."

Všichni byli jako na jehlách, trpělivě čekali až přijde ten okamžik, kdy se na obzoru objeví on. A tan okamžik měl nadejít ve chvíli největšího napětí, kdy všichni poskakovali na místech. Zikkurat byl na svůj věk neobyčejně rychlý a než bys řekl švec, byl tu. "Snad nejdu pozdě?" Zeptal se smenším úšklebkem. Všichni kromě Ducha a Anior ztichlia stáli jako přibití. "Vítáme Vás v naší vlčí vesnici, mistře. Naši smečku potkalo velké štěstí, pokud jste nás navštívil." Řekla sebevědomě Anior "Lichotíte mi, maldá slečno. A vidím, že ačkoli jste i dvakrát mladší než většina smečky, vedete ji dobře." Na toto přijetí všichni čekali tak napjatě. Naráz vydechli a šlo se k hostině. Všichni dělali co měli a dokonce i Shinee se přišel podívat na návštěvníka. Zikkurat n němu byl vlídný a milý. Shinee se usmál a šel si zase lehnout.

Potom odbila půlnoc. Zikkurat a Anior se automaticky zvedli začali výt na měsíc. Duch se přidal taky, ale ostatní nechápali. Minutu po půlnoci jim Anior všw objasnila: "Jak odbije půlnoc a šaman je u stolu, začíná magický obřad a vy vytím uctíte to, že si na Vaši smečku udělal čas. To je prostě v krvi alf. A Duch správně pochopil. a vyl.

Anior vstoupila na obřadní kámen jako první, a šaman začal odříkávat. Kolem jeho tlap se začaly tvořit zářivé stříbrné mandaly a po chvíli se dotknul a Aniořiného těla. Jako by jí projel šíp světla a ona se znovu narodila. Všude bylo světlo, ale Anior se po chvíli rozkoukala. Viděla sebe, jako přízrak, bílý přízrak a před ní přízrak šamana Zikkurata. Pohlédla pod sebe a spatřila, že se zastavil čas. Nebo běžel tak pomalu, že to neviděla. Uslyšela mocný Zikkuratův hlas a zpozorněla. Zikkurat se dotknul jejího čela podruhé, tentokrát to ale byl  blažený pocit poznání. Její oči se zavřely. Spala dlouhým bezesným, ale klidným spánkem.

Probudilo ji až silné dusání tlap. Patřily Zikkuratovi. Pootevřela oči a podívala se do těch jeho. "Při obřadu jsi byla silnější než málokterý alfa nebo dokonce alfa ve tvém věku." Řekl mohutným hlasem. "A co ostatní? Omdleli také?" Rychle se zeptala"Ne, jim jsem nedal tak těžké poslání. Jsou v pořádku a venku na tebe čekají." Pousmál se.  Anior mu poděkovala a pelášila ze stanu. Venku byli všichni. Přivítala se s nimi s pocitem nově nabité síly a vědomostí.

Tenhle příběh nikdy nevyberu jako vlka měsíce, je jen pro inspiraci a navíc, jako alfa nepotřebuji další schopnosti - vše je na 100% (Neberte si to osobně, já sama si zkušenosti přičítat nemohu, tak co :D )

2 Reyi Reyi | 25. února 2015 v 16:59 | Reagovat

Máš tak VK místo VLK :-D

3 Anior Anior | Web | 25. února 2015 v 19:53 | Reagovat

Napíšeš ten příběh? 8-O

4 Loira Loira | E-mail | Web | 27. února 2015 v 19:16 | Reagovat

Anior přecházela sem tam kolem řady zbytku smečky (až na Ducha, který hlídkoval kolem vesnice). "Musí to být dokonalé. Šaman Zikkurat je velice vážený vlk a jestli se něco pokazí!..." Všichni horlivě přikyvovali. "Ano, my víme, my víme."
Šaman měl dorazit už zítra dopoledne. Jídlo bylo připravené, vesnice řádně uklizena, ale nápad, jak hosta nějak pěkně přivítat, visel v nedohlednu.
Shinee vyskočil z řady a začal Anior obíhat v kruzích. "A co kdyby jsme nazhromáždili spoustu jídla a potom...když by šaman přišel, celé by se to vysypalo a byla by velká bašta, a všichni byli šťastní, že máme žranici, a bylo by to super, a," zbytek byl přehlušen v hlasitém "ZAMÍTÁ SE!" od zbytku smečky.

Ráno příštího dne byli všichni docela nervózní, protože stále ne a ne nic vymyslet. Anior si všechny zavolala a řekla: „Nedá se nic dělat, asi už nic nevymyslíme,“  „Můj nápad…“ začal Shinee. „Už jsme ti řekli že ne“ pronesla Doileage. Anior pokračovala: „Prostě ho normálně přivítáme, bude hostina, kolem půlnoci obřad, a je to. A ty Shinee, nebudeš se nám plést pod tlapy, rozumíš?“ Shinee, naštvaný, že se jeho nápad nikomu nelíbí, se odšoural do stanu.

Asi za hodinu přiběhl Duch. „Slyšel jsem ho! Musí už být blýzko.“ Všichni se začali připravovat. „Shinee! Co tu ještě děláš? Běž spát, nebo to je jedno, prostě jdi,“ Anior umlkla uprostřed věty, neboť šaman Zikkurat právě vešel do jejich vesnice. „Co je to tu za milé vlče?“ podíval se na Shineeho. Všichni ostatní vlci se po něm tázavě otočili. „Eh, ehm… Hostina!“ Vykřikl někdo, aby zakryl tu trapnou chvíli ticha.

Po jídle se začal připravovat obřad. Měl se konat u Poradního kamene, přesně tak, aby vyvrcholil o půlnoci. Vlčata na obřad nesměla, a tak byl Shinee zase naštvaný, protože mu o tom nikdo předem neřekl. Čtvrt hodiny před půlnocí se dospělí vlci sešli a vydali se k Poradnímu kameni. Obřad proběhl zcela normálně, šaman pronesl řeč k duchům a potom s každým vlkem vystoupil na obřadní kámen,  položil mu tlapu na čenich a promlouval k němu. Každý cítil proudící energii, bylo to něco, jako když vás uchvátí  velká vlna. Po hlavní části obřadu, který vyvrcholil o půlnoci (jak už bylo řečeno), se smečka spolu se šamanem Zikkuratem odebrala do břízového lesa, kde dlouho meditovali a povídali si. Noc zakončili vytím na měsíční skále. Ráno, když se probudili, šaman už tam nebyl. Odebral se na svoji dlouhou potulnou cestu ad smečky ke smečce.

Tak, to je konec, bylo to dobrý? Omlouvám se, že jsem blíž nepopsala ten obřad, ale nevěděla jsem přesně, co by tam asi tak měli říkat :-D . A pokud jste v příběhu udělali nebo řekli něco, co vám není podobné, berte na mě ohled, moc vás neznám. Proto jsem se snažila, aby postavy (a je to docela těžký, když je příběh o nich) v příběhu vystupovaly co nejméně. Jo a stihla jsem termín? Doufám že jo! :D

5 Dee Dee | Web | 27. února 2015 v 23:17 | Reagovat

Duch byl nervózní. Ovšem, co by se dalo čekat? Přijde šaman, vše musí být perfektní. Ale vždy se někdy něco zvrtne.
Jako například den před příchodem šamana, kdy měl ulovit nějakou vysokou na počest Zikurrata.
Už pár hodin nemohl najít absolutně žádnou stopu, jen nějaké králíky a jinou zvěř. Ale nějaká pořádná srna, nebo jelen nikde. A to byl na Jelení louce! Co si počne, až dorazí do vesnice s prázdnou? To má krást u jiné smečky? Ne, musí hledat jinde.
Jaká je pravděpodobnost, že najde vysokou na Jelení louce, nebo v Břízovém lese? Asi se to vyvažuje.
A opravdu, Břízový les přinesl dobrou kořist a tento problém byl zažehnán.

Zikurrat se objevil přesně se západem slunce. Všichni oslavovali Zikurratovu přítomnost a naslouchali šamanově vyprávění.

Poté přišel obřad. Dospělí vlci vyhnali vlčata a čekali, než na ně přijde řada.
Duch byl velmi nervózní. Přece jenom má temnou minulost a to by se k obřadu moc nehodilo. Nebude lepší se vytratit?
Pozdě.
Přišel na řadu. Nervózně se postavil na Poradní kámen a Zikurrat začal odříkávat. Kolem tlap se mu linul šedý kouř. Proč šedý a ne bílý? Střípek temnoty zůstává v každém, kdo ji okusil.
Zikurrat vypadal trochu nespokoeně při pohledu na kouř u Duchových tlap. Ostatní členové smečky neznají Duchovu minulost a proto jimi proběhla vlna nervozity. Každý vlk má barvu kouře podle své magie. Ale míchání magie ledu a temnoty? To může být nebezpečné. Začaly ho pálit tlapy, jako kdyby někdo pálil čerta křížem, ale rozhodl se, že to na sobě nedá znát. Nesmí dát najevo slabost!
Po obřadu se cítil silnější, bystřejší a unavený. Šel spát dříve, než ostatní vlci.
Ráno už byl Zikurrat pryč.

Pardon, že je to tak narychlo, mám toho teď dost :D

6 Anior Anior | Web | 28. února 2015 v 13:44 | Reagovat

[4]: Skvěle! Já osobně bych se také nevyznala ve všech osobnostech. Ale podle mě si to vystihla pěkně!

[5]: Mně to vůbec nevadí! Aspoň jsi to, narozdíl od některých (A to hlavně Leo), napsala a navíc nádherně! :D

7 Reyi Reyi | 1. března 2015 v 19:31 | Reagovat

Žikurak.Žikurat.Vládl křik ve smečce.
Konec :-D

8 Reyi Reyi | 1. března 2015 v 19:32 | Reagovat

Muahahaha

9 Anior Anior | Web | 1. března 2015 v 19:33 | Reagovat

Chceš být vyhoštěn? ???  8-O

10 Reyi Reyi | 1. března 2015 v 19:43 | Reagovat

Leo se nemohl dočkat až příjde Zikkurat.Jak asi bude vypadat...Běhalo mu hlavou.Když Zikkurat přišel Leo všeskazil.Přiběl k šamanovi a začal mu klást bambilion otázek.Zikkurat se naštval a šel si lehnout.Anior ho  seřvala a zahnala ho do lesa aby o sobě přemýšlel.Když seLeo dlouho nevracel,šla se Anior podívat co se děje.V lese ale nebyl.Anior nevěděla že zase zahrnuje Zikurrata otázkama.Když jí to docvaklo seřvala Lea tak že seděl na místě strnulý růzou asi hodinu.Byl večer a Lea napadlo že to Zikkuratovi vynahradí.Přez noc sepokoušel přichystat ostavu.Po tmě ale moc neviděl a tak si neuvědomil že všechno
zdevastoval.Anior ráno málem ddostala infarkt.Omylem místo nory pomaloval Zikurata.Tohle už na Zikurata bylo moc a opustil smečku.

Vím že to je na hlavu ale co :-D

11 Reyi Reyi | 1. března 2015 v 19:47 | Reagovat

[9]: nene :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama