Kdo se chce stát vlkem, musí se s ním sžít.

Duchův boj

17. února 2015 v 19:24 | Anior |  Příběhy
Jednoho zimního rána se duch procházel okolo vesnice. Říkal si, že tady není něco v pořádku. Plot byl rozdrásaný a zásoby ukradené. Anior a Leo ještě spali a Duch je nechtěl budit. Leo by zhysterčil a předstíral by infarkt, a to Duch a Anior nechtěli připustit. Leo pak nechce nic dělat a předstírá mrtvého. Bylo velmi brzy ráno a on nemohl uvěřit tomu, že by třeby rys takhle brzy vstával. Pak si ale všimnul důležité věci; zanechané pachové stopy. Okamžitě poznal pach vlka a teď už vzbudil celý tábor. Leo překvapivě nezhysterčil, on se totiž ani nevzbudil :D.

Anior okamžitě nasadila ochranný náhrdelník a s Duchem vyrazila. Šli po čerstvé stopě cizího vlka, ale najednou stop přibývalo. Oba si uvědomili, že se hrnou do teritoria cizí smečky! Tak tohle s už potřebovalo přípravy. Vrátili se do vasnice a uviděli Lea jakbezmocně sedí nad prázdnou spíží a pofňukává. Anior se ho jala uklidňovat slovy: "Neboj Leo, vždyť lovíš rád!"
Po chvíli začal Leo konečně poslouchat jejich rozhovor. "Já myslím, že by jsme se jim měli oplatit stejnou! Ukradneme jim zásoby a rozboříme ohradu, a bude to!" Začal Leo rychle"Ty to nechápeš, podle ostrého pachu jsme poznali, že to bude jedna ze smeček zasvěcených." Řekla Anior. "Co jsou to smečky zasvěcené?" Optal se nechápavě Leo. Vtom Duch vystoupil z poza stínu a promluvil: "Smečky zasvěcené... Jak dlouho se jim chci pomstít! Smeček je pět a "zasvěcené" se jim říká proto, že to byly první smečky. Z jejich vyhnanců vznikaly další a další, ale smeček zasvěcených je jen pět. Jsou obdařeni obrovskou silou, rychlostí a vědomostmi. Ale nemají magii... ...i když někteří..." Leo to pořád nechápal: " A co s nimi pořád máte?! Nalovíme si nové zásoby a opravíme plot! Co je na tom tak těžkého?" " To jedna z těch smeček mi zabila rodinu!" Vyštěkl Duch. "A oni se vrátí. Nenecháme si to líbit, jinak to zajde tak daleko, že nás budou chtít všechny povraždit. Ta smečka Černosrstých vlků, ta mi zabila rodinu! A když šla kolem, jako by se nechumelilo! Jako by nic! A já byl ještě moc malý, abych si pamatoval jejicj tváře, ale potom mi to došlo; dočetl jsem se ve starých svazcích, že Smečka Černosrstých vlků patří mezi pět zasvěcených." Všechno ztichlo. Ani Anior, Duchovi tak blízká, neznala přesně jeho minulost. Tak bylo rozhodnuto - Leo zůstával ve vesnici a hlídal ( i když mizerně tak hlídal ) a Anior a Duch se vyzbrojili a vyrazili na cestu. Nešli daleko, jejich území bylo pod břízovým lesem. Dorazili až k tábořišti kde všichni hodovali. Nikdo nebyl tak ostražitý, aby si jich všimli.Duch se odplížil za nejsilnějším vlkem - Alfou a Anior si vzala zbytek smečky. Na chvíli zavládl klid, ale potom se ozvalo vyjeknutí a několik vlků se s prokousnutým hrdlem svalilo k zemi. Anior odvedla dobrou práci, ačkoli nebyla bojovník. Vrhla se na zbytek smečky Černosrstých vlků.

Duch skočil na alfu, ale ten byl rychlejší a uskočil. Kroužili kolem sebe ve smrtelném kruhu. Alfa vyšťeknul: " Tyyy... Já tě poznávám! Ty si to malé vlče, naposledy jsem tě viděl před třemi roky!" Duch už se neudržel a skočil po něm. Alfa právě na tohle čekal a hbitě momentu využil. Vrhnul se na Ducha, ale podcenil ho. Nejeden zápas už si prošel, a nejednou měl smrti na krajíčku, a tak uskočil, ale ne dost. Alfa mu zranil zadní nohu. Duch trýznivě zavyl a skácel se k zemi. V tu chvíli Anior zadávila posledního vlka a v krajině byla slyšet jenom ozvěna Duchova zavytí. Alfa ho už už chtěl dorazit, ale Anior to tak nenechala. Vrhla se na Alfu se vší vervou, ale na něj nestačila. Ducha si přestal všímat a byl celý žhavý na boj s Anior. Jeho rány byly bolestivé, a tempo nemilosrdné. Anior nestíhala uskakovat a dostávala jednu ránu za druhou. Po pár minutách měla těžce zraněnou nohu, rozdrásaný hřbet, potrhané uši, roztrhaný ocas, a sama neuštědřila ani jednu ránu. Alfa jenom zašeptal: "Tenhle krok tě bude strašně mrzet!" Vyskočil, a kdyby se Anior neschoulila do klubíčka, rozdrásal by ji. Naštěstí jí jrn zavadil svými ostrými drápy o plec. Byla to ale poslední kapka, a tu Anior už nevydržela. Omdlela a svírala se v křečích. Alfa se posadil o kus dál a chvíli se na ní díval. Pak se otočil a chtěl dorazit Ducha. Ten to všechno viděl. Byl v tu chvíli ale bezmocný. Teď hbitě vyskočil a vykřikl: "Za mou rodinu, za Anior a za celou naši smečku!" Alfa tanto útok neočekával, a za chvíli měl rozdrásanou plec. S pomalým a táhlým kňučením se odvlekl pryč. Hned jak Duchovi zmizel z očí, přiskočil k Duch k Anior. Tohle sám nezvládne, musí ji odvést do vesnice.
Leo dlouhou dobu vyhlížel, až uviděl Ducha. Pomohl mu a uložil Anior do jejího domu. Hned na to odběhnul do Břízového lesa vyhledat léčitele Loftyho. Ten si rány prohlédl a jenom kroutil hlavou. Řekl, že Anior bude za tři týdny zdravá. Tu noc usínali Duch a Leo vedle Anior. Té se dokola v hlavě přehrával okamžik stojícího Alfy, a rozdrásané plece. Pak se jí vybavoval okamžik blížícího se Ducha a jeho pomoci. Nikdy mu to nezapomene.

Anior

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adís Eliadora Adís Eliadora | E-mail | Web | 21. února 2015 v 0:11 | Reagovat

To je krásné! :3

2 Anior Anior | Web | 21. února 2015 v 8:31 | Reagovat

Děkuji za pochvalu!

3 diy-navody-napady diy-navody-napady | 21. února 2015 v 8:43 | Reagovat

Parádní ;-)  :-)

4 Anior Anior | Web | 21. února 2015 v 8:55 | Reagovat

Díky za pochvalu!!! Jsi hodná, že ses sem přišla podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama